Özel Hukuk (Tezsiz - Türkçe)

ABU ÖZEL HUKUK  (TEZSİZ-TÜRKÇE)

Programın amacı özel hukuk alanında derin bilgi sahibi olmak isteyen hukukçulara bu imkânı tanımak ve bu bilgilerin uygulamada nasıl kullanılacağını göstermektir.
Bir taraftan avukat, hâkim, savcılarla kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan uzman ve avukatların, yani hukukun uygulayıcılarının, istedikleri konularda teorik bilgi edinmesi ve uyguladıkları normların temelinde yatan düşünceleri özümsemesi sağlanmak istenmektedir. Diğer taraftan pratik deneyimi olmayan öğrencilere usul kurallarını ve bu kuralların uygulamaya ne şekilde yansıdığını gerçek olaylar üzerinden öğretmek ve problemleri hızlı şekilde çözümleme becerisi kazandırılmak amaçlanmaktadır.
Program bunların yanında, lisans eğitiminde temel hukuk dersleri görmüş olan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunlarının kendilerini hukuk alanında geliştirmelerine imkân sağlamayı amaçlamaktadır. Temel hukuk bilgisine sahip bu kişilere, hukuk alanında daha derin ve teorik bir bilgi verilecek ve mahkeme kararlarının analizi yoluyla, hukukun uygulanışıyla ilgili kendilerini geliştirmeleri sağlanacaktır.

GENEL KOŞULLAR

  • Program dili "Türkçe" dir.
  • Adayların yurt içi en az dört yıllık veya Yüksek Öğretim Kurulunca (YÖK) eşdeğerliği kabul edilen yurt dışı fakülte veya yüksekokuldan lisans diplomasına sahip olmaları gerekir. Adayın lisansüstü Eğitim Öğretim Yönetmeliği’nde belirlenmiş asgari şartlar gözetilerek oluşturulmuştur.
  • Özel hukuk tezsiz yüksek lisans programına kabulde ALES puanı ve yabancı dil yeterliliği puanı aranmayacaktır.
  • Programa başvuracak olan öğrencilerin Hukuk ve müfredatında hukuk derslerine yer veren Siyasal Bilgiler, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi ve Uluslararası İlişkiler bölümleri mezunu olmaları gerekir. Hukuk dışı lisans sahipleri için bilimsel yeterlilik dersleri öngörülecektir
  • Dersler hafta içi saat 18:30 – 21:30 arasında, ABU Şehiriçi Yerleşkesi'nde (Markantalya AVM üzeri 7-8. Kat) yapılmaktadır.
  • Kayıt olabilmek için bölüm sınırlaması yoktur.

ÖĞRENİM ÜCRETLERİ

Programın toplam ücreti KDV dahil 15.000 TL‘dir.
Dönemde alınan derslerin toplam ücreti her dönem peşin olarak veya anlaşmalı bankalarla 6 taksit şeklinde ödenebilir.
Peşin ödemelerde %6 indirim uygulanır.

Anlaşmalı kurumlara özel, kurum indirimi yapılacaktır.

Not: Güvenli Sanal Pos aracılığıyla yapılan ödemelerde ( http://payment.antalya.edu.tr ) ödeme sonrası gelen email sbe@antalya.edu.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir.
Antalya Bilim Üniversitesi banka hesabına TC Kimlik numaranızla Havale veya  EFT yapabilirsiniz.
Not: Havale-EFT yoluyla yapılan ödemelerde ödeme dekontunun ibrazı gereklidir.

İletişim Bilgileri:
ABU Özel Hukuk Programı
Telefon : 0242 245 01 30 
E-mail : sbe@antalya.edu.tr