Kamu Hukuku (Tezsiz - Türkçe)

ABU KAMU HUKUKU  (TEZSİZ-TÜRKÇE)

Ülkemizde hukuk eğitiminin kalitesi ve nasıl olması gerektiği konusu uzunca bir süredir tartışılmaktadır. Bu tartışmalar, dört yıllık hukuk lisans eğitiminin süresinin yeterliliği dâhil son yıllarda yeni boyutlar kazanmıştır. Bu çerçevede tezsiz yüksek lisans eğitimi Türk hukuk eğitimindeki bazı boşlukları doldurmak ve eksiklikleri tamamlamak bakımından çok önemli bir işlev görmektedir. Güncel hukuksal gelişmeler içeriği ile önerdiğimiz program öğrencilerin hukukçu kimliğine önemli katkılar sunma motivasyonu ile tanzim edilmiştir.
Diğer taraftan programa, müfredatında hukuk derslerine yer veren Siyasal Bilgiler, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinden lisans diplomasına sahip olanlar da öğrenci olarak kabul edilecektir. Böylece özellikle bürokratik kademelerde görev yapan kamu görevlilerinin hukuk uygulaması konusunda daha nitelikli bir seviyeye ulaşması sağlanacaktır.
Türkiye’nin en büyük dördüncü barosu Antalya’dadır. Avukat, hâkim ve savcılarla birlikte Antalya’da yaklaşık 4000 hukukçu yaşamaktadır. Uygulamanın içinde bulunan hukukçuların Tezsiz Kamu Hukuku Yüksek Lisans Programına yönlendirilmesi ile yargı hizmetlerindeki kalitenin artacağı kuşkusuzdur.
Tezsiz yüksek lisans programının, hukuk fakültesinden yeni mezun olan öğrencileri özellikle stajları sürerken lisansüstü eğitimine katılmalarını teşvik edici bir yönü olduğu düşünülmektedir.

GENEL KOŞULLAR

  • Program dili "Türkçe" dir.
  • Programa kabul için öğrenci kabul koşulları bölümünde yer alan ALES ve YDS puanı gerekmemektedir.
  • Programa başvuracak olan öğrencilerin Hukuk ve müfredatında hukuk derslerine yer veren Siyasal Bilgiler, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi ve Uluslararası İlişkiler bölümleri mezunu olmaları gerekir. Lisans eğitiminde hukuk dersi almayan öğrencilerin bu programa başvurmaları halinde bu öğrencilere bilimsel yeterlilik dersleri aldırılacaktır.
  • Dersler hafta içi saat 18:30 – 21:30 arasında, ABU Şehiriçi Yerleşkesi'nde (Markantalya AVM üzeri 7-8. Kat)  yapılmaktadır.
  • Kayıt olabilmek için bölüm sınırlaması yoktur.

ÖĞRENİM ÜCRETLERİ

Programın toplam ücreti KDV dahil 15.000 TL‘dir.
Dönemde alınan derslerin toplam ücreti her dönem peşin olarak veya anlaşmalı bankalarla 6 taksit şeklinde ödenebilir.
Peşin ödemelerde %6 indirim uygulanır.

Anlaşmalı kurumlara özel, kurum indirimi yapılacaktır.

Not: Güvenli Sanal Pos aracılığıyla yapılan ödemelerde ( http://payment.antalya.edu.tr ) ödeme sonrası gelen email sbe@antalya.edu.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir.
Antalya Bilim Üniversitesi banka hesabına TC Kimlik numaranızla Havale veya  EFT yapabilirsiniz.
Not: Havale-EFT yoluyla yapılan ödemelerde ödeme dekontunun ibrazı gereklidir.

İletişim Bilgileri:
ABU Kamu Hukuku Programı
Telefon : 0242 245 01 30 
​E-mail : sbe@antalya.edu.tr